Інформаційна довідка про район

Старокостянтинівський район – це старовинний Волино-Подільський край, розташований в північно - східній частині Хмельницької області, в лісостеповій зоні в межах Подільської височини.

Теперішній Старокостянтинівський район, як територіально – адміністративна одиниця утворений на базі колишнього Старокостянтинівського, частини Остропільського та Грицівського районів.

На північному сході він межує з Любарським районом Житомирської області, на сході із Старосинявським районом, на півдні із Хмельницьким і Летичівським районами, на заході із Красилівським та Ізяславським районами, на півночі із Шепетівським і Полонським районами.

Через територію району протікають річки Случ, Ікопоть, Іква.

У районі проживає 29 тисяч жителів.

Територія району становить 1214,18 кв.км. Серед ґрунтів переважають чорноземи глибокі, чорноземи опідзолені, легко та середньо суглинкові механічного складу.

В надрах району відкриті запаси граніту, вапняків, глини, піску, які мають промислове значення.

Територією Старокостянтинівського району проходять магістралі державного значення ГородищеРівнеСтарокостянтинів, Житомир - ТеремблячеЧернівці. Транспортні перевезення здійснюються Південно - Західною залізницею.

До складу району входить 30 сільських рад, яким підпорядковані 97 населених пунктів та місто обласного значення – Старокостянтинів, засноване у 1561 році князем Костянтином Острозьким на місці села Колищенці.

Зручне географічне становище міста та надані привілеї сприяли швидкому розвитку. Старокостянтинів став містом ремісників, торговців та землеробів.

Після революції 1917 року Старокостянтинівський район входив до складу Вінницької області.

12 березня 1923 року було утворено Старокостянтинівський район.

У вересні 1937 року, з утворенням Камянець-Подільської області, район увійшов до її складу, а у 1954 році – до складу Хмельницької області.

У 2013 році жителі Старокостянтинівщини відзначили 90-річчя утворення району.

Окрасою нашого району є ряд населених пунктів, де збереглась самобутня культура.

Серед них можна назвати село Самчики, одне із найдавніших поселень історичної Волині, яке увійшло до переліку населених пунктів України з цінною архітектурно-містобудівною спадщиною.

На терені маєтку зберігаються унікальні для України будівлі та споруди: старий палац 1725 року побудови, китайський будиночок. У палаці також збереглась єдина в Україні Японська кімната.

На території Самчиківського парку проростає 167 різних порід і видів дерев та кущів.

У Самчиках діє створений на громадських засадах музей історії села та меморіальний музей Героя Радянського Союзу М.А.Прокоп`юка.

До історичних пам`яток на території району належать також палацо-паркові ансамблі XVIII-XIX століття сіл: Киселі, Ілляшівка, Новоселиця та городище-літописного міста Губин XII-XIII ст. Болохівської землі, де, багато років проводяться археологічні розкопки.

Старокостянтинівщина нараховує 73 пам`ятки історії, 3 пам`ятки архітектури, 34 пам`ятки природи та 6 пам`яток археології.

В історичному плані район в багатьох питаннях залишається загадкою і до нашого часу.

Район славиться своїми відомими земляками, які своєю невтомною працею внесли значний вклад у соціально – економічний розвиток району.

скачать софт
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Перелік пунктів обігріву у Старокостянтинівському районі

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Лютий 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Погода
Архів
Лютий 2020 (7)
Січень 2020 (25)
Грудень 2019 (22)
Листопад 2019 (28)
Жовтень 2019 (19)
Вересень 2019 (20)